Odlučovač tuků a olejů LTF1

Kód: 997
Doprava Zdarma
3 hodnocení
17 291 Kč 14 290 Kč bez DPH
Skladem

Vnitřní rozměry: D: 1000 mm, Š: 600 mm, V: 1000 mm. Vnější rozměry: D: 1200 mm, Š: 800 mm, V: 1000 mm. + komínek.

Lapák tuků do 1l/s nebo 100 jídel denně

15% sazbu DPH je možno použít při instalaci u RD a odběru jako spotřebitel
21% sazbu DPH je nutno použít v ostatních případech

Detailní informace

Detailní popis produktu

Funkce odlučovače tuků:

Odpadní voda protéká odlučovačem, kde dochází k jejímu ochlazení, snížení rychlosti jejího proudění a následnému vysrážení a zadržení tuků v tukovém žlabu lapolu. Tuky v odpadní vodě tak neodtékají do kanalizace, kde by způsobovaly její postupné ucpávání a zápach. Pro správnou funkci odlučovače nesmí být tuky a oleje v odpadní vodě emulgované. K emulgaci tuků ve vodě dochází především díky vysoké koncentraci saponátů. Do lapáku tedy nedoporučujeme svádět odpadní vody z myčky.

Provoz odlučovače tuků:

Před prvním použitím odlučovače jej naplňte čistou vodou až po hranu odtokového potrubí. Ve zkušebním provozu v běžných podmínkách doporučujeme kontrolu tukového žlabu a jeho odstraňování alespoň jednou za 14 dnů. Čištění zásobníku tuku a kalového prostoru ve zkušebním období alespoň jednou za 2 měsíce. Na základě výsledků zkušebního provozu je provozovatel povinen vypracovat provozní řád. Likvidace zachycených tuků nesmí probíhat odčerpáním tuků do kanalizace za lapákem.

Instalace odlučovače tuků:

Tento odlučovač tuků je konstruován jako samonosná vodotěsná nádoba určená k instalaci pod úrovní země. Odlučovač postavte na připravenou betonovou desku a za současného napouštění vodou jej obsypejte pískem nebo tříděnou zeminou. Samonosný odlučovač je určen pouze do zelených ploch bez výskytu spodní vody. Potřebujete-li odlučovač tuků pojízdný, upravíme jej na vyžádání na variantu k obetonování a vybavíme jej pojízdným poklopem. Potřebujete-li odlučovač tuků umístit uvnitř objektu, upravíme jej na vyžádání pro nadzemní (volně stojící) instalaci.

Výpočet správné velikosti odlučovače tuků:

Volba správné velikosti odlučovače je klíčová záležitost pro splnění požadavků na účinnost čištění. Určení velikosti pouze podle maximálního průtoku a počtu jídel je pouze orientační. Do výpočtu totiž promlouvá více faktorů (teplota vody, druh připojených zařízení...). Velikost lapáku tuků by měla být vypočtena v projektové dokumentaci. Se správným výpočtem velikosti Vám rádi pomůžeme.