Odlučovač tuků a olejů LTF1

Kód: 997
Doprava Zdarma
1 hodnocení
19 227 Kč 15 890 Kč bez DPH
Skladem

Vnitřní rozměry: D: 1000 mm, Š: 600 mm, V: 1000 mm. Vnější rozměry: D: 1200 mm, Š: 8000 mm, V: 1000 mm. + komínek.

Lapák tuků do 1l/s nebo 100 jídel denně

15% sazbu DPH je možno použít při instalaci u RD a odběru jako spotřebitel
21% sazbu DPH je nutno použít v ostatních případech

Detailní informace

Detailní popis produktu

Funkce odlučovače tuků:

Odpadní voda protéká odlučovačem, kde dochází k jejímu ochlazení, snížení rychlosti jejího proudění a následnému vysrážení a zadržení tuků v tukovém žlabu lapolu. Tuky v odpadní vodě tak neodtékají do kanalizace, kde by způsobovaly její postupné ucpávání a zápach. Pro správnou funkci odlučovače nesmí být tuky a oleje v odpadní vodě emulgované. K emulgaci tuků ve vodě dochází především díky vysoké koncentraci saponátů. Do lapáku tedy nedoporučujeme svádět odpadní vody z myčky.

Provoz odlučovače tuků:

Před prvním použitím odlučovače jej naplňte čistou vodou až po hranu odtokového potrubí. Ve zkušebním provozu v běžných podmínkách doporučujeme kontrolu tukového žlabu a jeho odstraňování alespoň jednou za 14 dnů. Čištění zásobníku tuku a kalového prostoru ve zkušebním období alespoň jednou za 2 měsíce. Na základě výsledků zkušebního provozu je provozovatel povinen vypracovat provozní řád. Likvidace zachycených tuků nesmí probíhat odčerpáním tuků do kanalizace za lapákem.

Instalace odlučovače tuků:

Tento odlučovač tuků je konstruován jako samonosná vodotěsná nádoba určená k instalaci pod úrovní země. Odlučovač postavte na připravenou betonovou desku a za současného napouštění vodou jej obsypejte pískem nebo tříděnou zeminou. Samonosný odlučovač je určen pouze do zelených ploch bez výskytu spodní vody. Potřebujete-li odlučovač tuků pojízdný, upravíme jej na vyžádání na variantu k obetonování a vybavíme jej pojízdným poklopem. Potřebujete-li odlučovač tuků umístit uvnitř objektu, upravíme jej na vyžádání pro nadzemní (volně stojící) instalaci.

Výpočet správné velikosti odlučovače tuků:

Volba správné velikosti odlučovače je klíčová záležitost pro splnění požadavků na účinnost čištění. Určení velikosti pouze podle maximálního průtoku a počtu jídel je pouze orientační. Do výpočtu totiž promlouvá více faktorů (teplota vody, druh připojených zařízení...). Velikost lapáku tuků by měla být vypočtena v projektové dokumentaci. Se správným výpočtem velikosti Vám rádi pomůžeme.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení