Přečerpávací stanice CHATA 2 - nádrž 1,5m3

Kód: 1810/21-
Doprava Zdarma
Neohodnoceno
32 174 Kč 26 590 Kč bez DPH
Skladem
Varianta

Objem: 1,5m³. Průměr 1150 mm, Výška 1500 mm.

Levná, ale plně funkční přečerpávací stanice určená k chatám, zahradám, sklepům, menším rodinným domům apod. Akumulační jímka - 1,5m3.
Kvalitní čerpadlo s řezacím ústrojím - výtlačná výška 12m (16m s příplatek 1.000Kč bez DPH), 230V Signalizace poruchy

Průměr přítoku a výšku komínku specifikujte prosím v poznámce (poslední krok objednávky). Připravíme dle Vašeho požadavku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato přečerpávací stanice (přečerpávací jímka) je navržena pro přečerpávání odpadních vod na chatách a zahradách, u sklepů, menších rodinných domů apod.

Srdce jímky tvoří kvalitní čerpadlo s nerezovým tělem od českého výrobce - Pumpa PQD. Čerpadlo je vybaveno řezákem, který pevné součásti odpadních vod rozmělní na kousíčky. Řezák eliminuje možnost ucpání čerpadla nebo potrubí. Spouštění čerpadla je zajištěno plovákem. Čerpadlo má integrovanou tepelnou ochranu, která je při přetížení vypne.

Dostupná vnitřní armatura je připravena tak, aby byl kulový ventil umístěn v komínku tak, že na něj dosáhnete z vnějšku rukou. V případě poruchy čerpadla nebo nutnosti servisu jej uzavřete a díky převlečné matici na jeho těle jej rozdělíte na dvě části. Část s kulovým uzavíráním zůstává na výtlačném potrubí vedoucím do země. Zbytek armatury vedoucí od čerpadla se tím oddělí a uvolní. Čerpadlo tedy můžete vždy z jímky vytáhnout bez nutnosti vstupu do ní. Rozebiratelný ventil je navíc vždy na hladinou a tak není znečištěn od splašků. Mezi čerpadlem a tímto ventilem je instalována zpětná klapka s koulí bránící navracení čerpané kapaliny z potrubí v provozním stavu.

Signalizace poruchy slouží ke včasnému rozpoznání problému s čerpáním odpadní vody (ucpané potrubí, zaseknutý plovák, nefunkční čerpadlo, poškozený přívodní kabel čerpadla apod.). Signalizace je malá krabička, připojená na havarijní plovák v nádrži, který je umístěn kousek nad plovákem čerpadla. Pokud voda v jímce vystoupá až po havarijní plovák, signalizace poruchy spustí akustické i světelné varování. Doporučujeme tedy signalizaci umístit na místo, kde bude alespoň občas na očích nebo ji uvidíte.

Nevyhovuje Vám rozměr jímky u této přečerpávací stanice? Rádi Vám jej upravíme. Napište nám!

Součásti dodávky:

  • samonosná plastová jímka s prostupem pro připojení odpadního potrubí (DN110, DN125, DN160, DN200) a prostupem pro výtlačné potrubí (DN40). Samonosná jímka se pouze obsypává a je vhodná do zelených ploch bez výskytu spodní vody. Chcete-li jímku pojíždět nebo bude instalována v místech s vysokou hladinou spodní vody informujte nás o tom!
  • nerezové kalové čerpadlo s řezákem a plovákem Pumpa PQD 7-12(230V; 1,1kW; výtlačná výška 12m. jmenovitý průtok 7m3/hod, kabel s vidlicí 10m)
  • signalizace poruchy (světelná i akustická), havarijní signalizační plovák 10m (možno 15m, 20m...)
  • rozebiratelná vnitřní armatura pro snadné odpojení čerpadla včetně zpětné klapky a kulového ventilu

Proč se tato přečerpávací stanice nehodí k rodinnému domu?

Ke standardním rodinným domům doporučujeme přečerpávací stanice osazené prémiovými čerpadly nejvyšší kvality a spolehlivosti. Přečerpávací jímky k RD máme navíc vybaveny inteligentními řídícím jednotkami ovládané soustavou dvou plováků a páru elektrosond, které v případě problému dokáží spustit nouzový chod čerpadla. Ovládání tímto systémem je tak spolehlivější, než spouštění plovákem čerpadla.

Upozornění:

Do odpadů nevhazujete hygienické potřeby, ani vlhčené ubrousky! Předejdete tak možnému ucpání čerpadla nebo potrubí.

Ke stažení:

PQD katalogový list čerpadla

PQD návod k obsluze čerpadla

Montážní návod - jímka přečerpávací stanice

Jsme Česká nádrž, váš spolehlivý partnerka pro skladování kapalných látek. Srdcem našeho podnikání je vášeň pro kvalitu, inovaci a udržitelnost. Každý den se snažíme přinášet našim zákazníkům ty nejlepší produkty, které vyhovují jejich potřebám a očekáváním.

Naše nádrže na vodu jsou konstruovány s maximálním důrazem na bezpečnost, spolehlivost a udržitelnost. Jsou ideální pro sběr a skladování dešťové vody, pitné vody nebo odpadních vod, kterou umíme také přečistit. Bez ohledu na to, zda jste domácnost, farma nebo komerční provozovatel, naše nádrže vám poskytnou dostatek zásob vody pro vaše potřeby. Jsou navrženy tak, aby odolaly náročným podmínkám a zároveň minimalizovaly dopad na životní prostředí.

V naší nabídce naleznete širokou škálu produktů, jako jsou nádrže, jímky, septiky, šachty na vrt, vodoměrné šachty, sety příslušenství, filtry na dešťovou vodu, čerpadla, nástavce revizních komínku, plastové poklopy, poklopy k nádržím na vodu, čistírny odpadních vod, produkty pro vsakování, přečerpávací jímky, zemní pískové filtry, nádrže na pitnou vodu, odlučovače tuků, požární nádrže a další. Tyto produkty jsou navrženy s ohledem na vaše potřeby a poskytují spolehlivé a efektivní řešení. Bez ohledu na to, zda potřebujete skladovat vodu, odpadní vody nebo jiné tekutiny, naše produkty vám zajistí bezpečné a ekologické řešení. 

S Českou nádrží na vaší straně se můžete spolehnout na každém kroku. Jsme tu, abychom vám poskytli důvěru, spolehlivost a špičkovou kvalitu. Přidejte se k nám a společně budujme lepší a udržitelnější zítřky!