Odlučovač tuků a olejů LTF5

Kód: 999
Doprava Zdarma
Neohodnoceno
41 733 Kč 34 490 Kč bez DPH
Skladem
Délka: 3000 mm, Šířka: 1000 mm, Výška: 1500 mm. Lapák tuků do 5l/s nebo 1000 jídel denně

Detailní informace

Detailní popis produktu

Funkce odlučovače tuků:

Odpadní voda protéká odlučovačem, kde dochází k jejímu ochlazení, snížení rychlosti jejího proudění a následnému vysrážení a zadržení tuků v tukovém žlabu lapolu. Tuky v odpadní vodě tak neodtékají do kanalizace, kde by způsobovaly její postupné ucpávání a zápach. Pro správnou funkci odlučovače nesmí být tuky a oleje v odpadní vodě emulgované. K emulgaci tuků ve vodě dochází především díky vysoké koncentraci saponátů. Do lapáku tedy nedoporučujeme svádět odpadní vody z myčky.

Provoz odlučovače tuků:

Před prvním použitím odlučovače jej naplňte čistou vodou až po hranu odtokového potrubí. Ve zkušebním provozu v běžných podmínkách doporučujeme kontrolu tukového žlabu a jeho odstraňování alespoň jednou za 14 dnů. Čištění zásobníku tuku a kalového prostoru ve zkušebním období alespoň jednou za 2 měsíce. Na základě výsledků zkušebního provozu je provozovatel povinen vypracovat provozní řád. Likvidace zachycených tuků nesmí probíhat odčerpáním tuků do kanalizace za lapákem.

Instalace odlučovače tuků:

Tento odlučovač tuků je konstruován jako samonosná vodotěsná nádoba určená k instalaci pod úrovní země. Odlučovač postavte na připravenou betonovou desku a za současného napouštění vodou jej obsypejte pískem nebo tříděnou zeminou. Samonosný odlučovač je určen pouze do zelených ploch bez výskytu spodní vody. Potřebujete-li odlučovač tuků pojízdný, upravíme jej na vyžádání na variantu k obetonování a vybavíme jej pojízdným poklopem. Potřebujete-li odlučovač tuků umístit uvnitř objektu, upravíme jej na vyžádání pro nadzemní (volně stojící) instalaci.

Výpočet správné velikosti odlučovače tuků:

Volba správné velikosti odlučovače je klíčová záležitost pro splnění požadavků na účinnost čištění. Určení velikosti pouze podle maximálního průtoku a počtu jídel je pouze orientační. Do výpočtu totiž promlouvá více faktorů (teplota vody, druh připojených zařízení...). Velikost lapáku tuků by měla být vypočtena v projektové dokumentaci. Se správným výpočtem velikosti Vám rádi pomůžeme.

Jsme Česká nádrž, váš spolehlivý partnerka pro skladování kapalných látek. Srdcem našeho podnikání je vášeň pro kvalitu, inovaci a udržitelnost. Každý den se snažíme přinášet našim zákazníkům ty nejlepší produkty, které vyhovují jejich potřebám a očekáváním.

Naše nádrže na vodu jsou konstruovány s maximálním důrazem na bezpečnost, spolehlivost a udržitelnost. Jsou ideální pro sběr a skladování dešťové vody, pitné vody nebo odpadních vod, kterou umíme také přečistit. Bez ohledu na to, zda jste domácnost, farma nebo komerční provozovatel, naše nádrže vám poskytnou dostatek zásob vody pro vaše potřeby. Jsou navrženy tak, aby odolaly náročným podmínkám a zároveň minimalizovaly dopad na životní prostředí.

V naší nabídce naleznete širokou škálu produktů, jako jsou nádrže, jímky, septiky, šachty na vrt, vodoměrné šachty, sety příslušenství, filtry na dešťovou vodu, čerpadla, nástavce revizních komínku, plastové poklopy, poklopy k nádržím na vodu, čistírny odpadních vod, produkty pro vsakování, přečerpávací jímky, zemní pískové filtry, nádrže na pitnou vodu, odlučovače tuků, požární nádrže a další. Tyto produkty jsou navrženy s ohledem na vaše potřeby a poskytují spolehlivé a efektivní řešení. Bez ohledu na to, zda potřebujete skladovat vodu, odpadní vody nebo jiné tekutiny, naše produkty vám zajistí bezpečné a ekologické řešení. 

S Českou nádrží na vaší straně se můžete spolehnout na každém kroku. Jsme tu, abychom vám poskytli důvěru, spolehlivost a špičkovou kvalitu. Přidejte se k nám a společně budujme lepší a udržitelnější zítřky!