Vsakovací tunel 150l

Kód: 2378
2 hodnocení
768 Kč 635 Kč bez DPH
Skladem

Vsakovací tunel objemu 150l

Rozměry tunelu (dxšxv): 120x50x36 cm
Vyrobeno z HDPE (vysokohustotní polyethylen)

Nosnost bloků až 3,5t - možno umístit pod parkovací stání do průjezdu u RD  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vsakovací tunel je určen pro zásak dešťové vody do podloží. U RD se obvykle používá se za retenční nádrží. Možno použít také pro zasakování přečištěných odpadních vod za ČOV nebo septikem s pískovým filtrem. Vsakovací tunely jsou pojízdné osobními vozy, u RD je tedy můžete umístit pod parkovací stání, průjezd do zahrady apod. Jeden vsakovací tunel nahradí objemovou kapacitou cca 600kg štěrku nebo 20m drenážního potrubí. Ideální také pro montáž svépomocí. Čela vsakovacích tunelů mají vylisovány profily pro vyřezání prostupu pro potrubí DN110 nebo DN160. V případě poptávky většího množství vsakovacích tunel připravíme nabídku na míru.

Vsakovací tunely umístěte na srovnanou vrstvu štěrku frakce 16/32mm. Na vrstvu štěku rozmístěte vsakovací tunely. Tunely lze spojovat a řadit je do libovolně dlouhého řádku. Tunely lze po rozdělení přívodního potrubí skládat také vedle sebe. Po usazení nasaďte čela na oba konce tunelů a připojte přívodní potrubí. Vsakovací objekt by měl mít vyveden trubku pro přisávání vzduchu. Pokud řadíte více řádku tunelů vedle sebe, vzniklé meziprostory vysypejte štěrkem frakce 16/32mm. Celý vsakovací objekt by měl být zabalen v geotextilii, aby se zabránilo zanášení zeminou. Bloky je možno překrýt zeminou do výšky 120cm.

Kolik vsakovacích tunelů mám koupit?

Uvedená tabulka je doporučením pro výběr vhodného počtu vsakovacích tunelů dle rozlohy odvodňované plochy a typu podloží. Vhodný počet vsakovacích tunelů by vždy měl být určen posouzením konkrétní situace na místě s ohledem na hydrogeologii podloží a velikost retenční nádrže. Je-li naddimenzována retenční nádrž, lze poddimenzovat vsakovací tunely a naopak. Naše doporučení nenahrazuje projektovou dokumentaci.

Vsakovací schopnost / typ zeminy Odvodňovaná plocha
Do 100m2 Do 150m2 Do 200m2 Do 250m2 Do 300m2
Vysoká / písčitá – písčitohlinitá 6 ks 9 ks 12 ks 15 ks 18 ks
Střední / písčitohlinitá - hlinitá 8 ks 12 ks 18 ks 22 ks 25 ks
Nízká / hlinitá - jílovitohlinitá 10 ks 16 ks 24 ks 28 ks 32 ks

Doplňkové parametry

Kategorie: Vsakovací bloky a tunely
Záruka: 2 roky
Materiál:: plast
Typ:: vsakovací tunel