Sací šachta samonosná

Kód: 2490/21-
Doprava Zdarma
1 hodnocení
22 978 Kč 18 990 Kč bez DPH
Skladem
Varianta

Objem: 2 m3. Vnitřní průměr: 1 000 mm, výška: 3 000 mm + komínek 20 cm.

V případě zájmu vyrobíme sací šachtu jakýchkoliv rozměrů.

Použití sací šachty u požárních nádrží není nutné, některé HZS ji však vyžadují.

Hasičské sání není součástí šachty. Možno vyrobit dle potřeby.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Použití sací šachty:

Sací šachta slouží jako místo pro odběr požární vody. Do sací šachty je možno umístit požární sání případně do ní HZS může vhodit plovoucí čerpadlo.

Umístění sací šachty:

Sací šachtu je možno umístit v těsné blízkosti požární nádrže / požárních nádrží, ale také v místě vzdáleném od samotných nádrží. Vzdálené umístění se používá především v situaci, kdy je nutno umístit místo pro odběr požární vody do jiného místa, než kde je prostor pro samotné nádrže. Sací šachta je s nádrží / nádržemi spojena pod zemí potrubím, kterým voda při sání přetéká do šachty. Do šachty je možno připravit více prostupů pro přívod vody a požární voda do ní tak může natékat z více nádrží.

Samonosná sací šachta je určena k umístění do zelených ploch bez výskytu spodní vody a bez dodatečného statického zatížení. Hasičská auta by neměla najíždět k šachtě blíže, než je hloubka jejího dna. Pokud budou vozy najíždět blíže, je třeba šachtu z nástupní strany obetonovat, oddělit ji od nástupní plochy opěrnou zdí, která absorbuje hmotnost vozidel, případě použít sací šachtu k obetonování.

Dno sací šachty se obvykle umisťuje o 1m níže, než je dno samotných požárních nádrží, což umožňuje vysátí téměř celého objemu nádrže.

Vystrojení sací šachty:

- protiskluzné plastové nášlapy pro snadný přístup do šachty (na přání možno vystrojit hliníkovým příčlovým žebříkem)
- prostupy pro propojení s požární nádrží - standardně DN200, variantě možno připravit DN250, DN315, DN400
- plastový poklop (možno nahradit zátěžovým poklopem)
- možno doplnit požárním sáním
- na přání možno doplnit prostup pro přivzdušnění nádrže
- na přání možno prodloužit revizní otvor šachty nástavci

Samonosná sací šachta - montážní návod

Doplňkové parametry

Kategorie: Samonosné požární a retenční nádrže
Vnitřní průměr [mm]: 1000
Výška [mm]: 3000
Výška komínku [mm]: 200 (možno prodloužit)
Vnější průměr [mm]: 1050

Jsme Česká nádrž, váš spolehlivý partnerka pro skladování kapalných látek. Srdcem našeho podnikání je vášeň pro kvalitu, inovaci a udržitelnost. Každý den se snažíme přinášet našim zákazníkům ty nejlepší produkty, které vyhovují jejich potřebám a očekáváním.

Naše nádrže na vodu jsou konstruovány s maximálním důrazem na bezpečnost, spolehlivost a udržitelnost. Jsou ideální pro sběr a skladování dešťové vody, pitné vody nebo odpadních vod, kterou umíme také přečistit. Bez ohledu na to, zda jste domácnost, farma nebo komerční provozovatel, naše nádrže vám poskytnou dostatek zásob vody pro vaše potřeby. Jsou navrženy tak, aby odolaly náročným podmínkám a zároveň minimalizovaly dopad na životní prostředí.

V naší nabídce naleznete širokou škálu produktů, jako jsou nádrže, jímky, septiky, šachty na vrt, vodoměrné šachty, sety příslušenství, filtry na dešťovou vodu, čerpadla, nástavce revizních komínku, plastové poklopy, poklopy k nádržím na vodu, čistírny odpadních vod, produkty pro vsakování, přečerpávací jímky, zemní pískové filtry, nádrže na pitnou vodu, odlučovače tuků, požární nádrže a další. Tyto produkty jsou navrženy s ohledem na vaše potřeby a poskytují spolehlivé a efektivní řešení. Bez ohledu na to, zda potřebujete skladovat vodu, odpadní vody nebo jiné tekutiny, naše produkty vám zajistí bezpečné a ekologické řešení. 

S Českou nádrží na vaší straně se můžete spolehnout na každém kroku. Jsme tu, abychom vám poskytli důvěru, spolehlivost a špičkovou kvalitu. Přidejte se k nám a společně budujme lepší a udržitelnější zítřky!